Baqistan

Baqistan

Yerleşim ve Ticari olan "Shqayeq" büyük bir inşaat projesi olarak "Kara Sazeh Metin" şirketi tarafından Alborz şehrinde yapiliyor.

Bu İnşaat "Dadgostari” yerleşim kooperatifi talebi uzerinde, 23 Ağustos 2013 tarihinde, Proje Müdürü: muhendis "Saadati", Adres: "Baqistan" tarafinda, "Şehriyar" şehri Tahranda başlamıştırtır.

Proje müdürün dediğine gore bu inşaatin %5 gelişme gosterir ve 36 ay içinde hazirlanir.

Bu proje, 60 dönümlük bir alanda (ticari ve yerleşim) iki fazdan olusur ve 740 bin metrekare alt yapiya sahiptir.

Bu proje, 11 tugay'dan ki her birisi 5 katli yerleşim ve 1 kat otopark’tan olusur. Yüksek olan binalar 10 katli ve 2 kat otoparktan olusurlar. Her katin icinde 4 daire, 95 ve 125 metrekarelik olarak bulunur ki toplam olarak 7255 daire oluyor. Bu projede 16000 metrekarelik bir alan kültürel eğitim icin bulunur ki 12 bin metrekarelik bir orta okul ve 4 bin metrekarelik bir ilkokulla sahiptir.

Bu projede 100 bin metrekarelik bir yeşil alan ve 6.000 metrekarelik bir spor sahasi düşünülmüştür.

Dikkate değer bir konuda, bu projenin müdürü tüm şehrekin yapiliş düzeylerini, Şehir İnşaat İlkeleri ve Uluslararası Standart düzenlemelere gore oldugunu belirtir.

Bu projede yer alan binalarin iskelet alt beton ve dis görünümü yüksek kaliteli taştir.

Burada adı geçen proje, "Kara Sazeh Metin" şirketin projelerinden birisidir. İlk aşama bolumlerini yaşiyor ve yaklaşik gunde 180 kişi için iş imkanini sagliyor ki sonrakiadımlarda 600 kişiye yetişecektir.
Baqistan

Baqistan

Baqistan

Baqistan

Baqistan